Унікальний бурштин вагою більше 5300 г було видобуто на родовищі Володимирець-Східний

Унікальний бурштин вагою більше 5300 г було видобуто на родовищі Володимирець-Східний компанією ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» (AmbertradeTM) у грудні 2021 року.
Це унікальна знахідка не тільки для всієї України але й для усього світу. Адже такі екземпляри є дуже рідкісними, в історії незалежної України це перша знахідка бурштину такої ваги.

За даними Державного гемологічного центру України, зразки бурштину масою більше 1 000 г рідкісні природні утворення. Найбільший зразок бурштину вагою 9 750 г. знаходиться в Музеї природознавства в Берліні («Museum of Naturkunde»). Зразки масою більше 5 кг – надзвичайно рідкісні, за офіційними даними лише кілька каменів такої ваги знаходяться в музеях та приватних колекціях світу. В Україні найбільшими зразками бурштину, які зберігаються в музейних колекціях, є зразок масою 1 930 г. в музеї ДП «Бурштин України» та зразок масою 1 040 г. в музеї коштовного і декоративного каміння Міністерства фінансів України.

Зразок бурштину досліджено експертами Державного гемологічного центру України, які підтвердили його унікальність. За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є бурштином – сукцинітом.
Сукциніт – природна викопна смола, яка утворилася в еоценовий період (42–38 млн років тому) на європейському континенті, вона містить від 3 до 8 % бурштинової кислоти (C4H6O4) і має характерний інфрачервоний спектр. Регіон поширення – Балтійсько-Дніпровська бурштиноносна субпровінція, яка охоплює територію практично всю Польщу, Калінінградську область РФ, Литву, Латвію, південь та південний захід Білорусі і більшу частину Правобережної України.

Ask a Question

Зателефонуйте нам або заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами. Ми прагнемо відповідати на всі запити протягом 24 годин у робочі дні.